niedziela, 24 czerwca 2012

Radiestezyjne prawa

Radiestezja, jak każda inna dziedzina posiada swoje prawa i zasady, których nieznajomość i nieprzestrzeganie owocuje błędami, nieprawidłowymi, mylnymi wskazaniami. W dzisiejszym wpisie pokrótce postaram się opisać te najważniejsze.


Promień świadka, którego odkrywcą był Abbe Mermet. Promień świadka łączy ze sobą dwa podobne przedmioty, dwa identyczne materiały. Kładąc obok siebie na stole dwa takie same przedmioty (np.: monety) i zawieszając pomiędzy nimi wahadełko, po chwili będzie można zaobserwować obroty wahadła w prawą stronę, albo ruch wahadła łączący przedmioty. Świadczy to o zgodności między przedmiotami. Obroty w lewo, linie poprzeczne zakreślane przez wahadełko to niezgodność. Promień świadka wykorzystuje się we wszelkiego rodzaju poszukiwaniach. Do celów poszukiwań stosuje się specjalne wahadełka wydrążone w środku, aby można było umieścić próbkę poszukiwanej materii (minerał, metal) - wahadła z komorą na świadka. Zastosowanie promienia świadka jest bardzo łatwe i przejrzyste w przypadku poszukiwania przedmiotów, minerałow, metalu, wody. Co zrobić, gdy zechce się zbadać stosunek do siebie dwóch osób lub przydatność do spożycia danego produktu? Z pomocą przychodzi prawo sympatii.

Prawo sympatii. Podstawę do sformułowania prawa sympatii dał Abbe Mermet odkrywając promień świadka. Jak działa prawo sympatii? Za przykład weźmy człowieka mającego zamiłowanie do papierosów. Jeśli dłoń tego człowieka (własna albo innej osoby) zostanie ułożona po prawej stronie, a papieros po lewej, wahadło wykaże zgodność - obroty w prawą stronę, oscylacje łączące dwa obiekty. Przy ustawieniu przeciwnym, dłoń po lewej stronie, papieros po prawej, wahadło nie wskaże zgodności, lecz negację. Otóż przy pierwszym ustawieniu jest zgodność, gdyż stosunek palacza do papierosa jest pozytywny. Jednak wpływ palenia na organizm jest szkodliwy, co wskazało wahadełko przy ustawieniu odwrotnym. Otóż, prawo sympatii pokazuje zawsze stosunek, nastawienie, związek emocjonalny, przydatność tego, co po prawej stronie do tego, co po lewej, nigdy odwrotnie. W analogiczny sposób można zbadać stosunek jednej osoby do drugiej. Prawo sympatii jest, można tak określić, szczególnym przypadkiem promienia "świadka".


Prawo cienia, określane też prawem "pozostałości radiestezyjnej". Każda materia znajdując się w danym miejscu pozostawia po sobie charakterystyczne dla siebie promieniowanie nawet po opuszczeniu tego miejsca. Promieniowanie to pozostaje w miejscu przebywania przez jakiś okres czasu, a jego intensywność i czas zależy od masy, czasu przebywania w tym miejscu. Pozostałość radiestezyjna - "cień" zachowuje się dokładnie tak samo, jak pierwotny przedmiot, a więc promień świadka będzie mógł z powodzeniem wskazywać także na "cień". Wielu radiestetów, którym umknęło zbadanie, czy poszukiwany przedmiot jest w miejscu fizycznie, czy jest to tylko pozostałość po przebywaniu, padło ofiarą "cienia". Jest sposób stwierdzenia, czy ma się do czynienia z materiałem właściwym, czy jedynie cieniem. Można na chwilę zamknąć oczy. Gdy poszukiwane materiał jest cieniem, ruchy wahadła ustaną, w przeciwnym razie jedynie stracą na swojej amplitudzie.

Brak komentarzy: