piątek, 4 maja 2012

Wahadło uniwersalne

Postanowiłem dziś opisać budowę i cechy wahadła uniwersalnego. Materiał jest na ten temat w sieci znikomy, więc odświeżyłem posiadane dane i na ich podstawie opisałem ten sprzęt radiestezyjny w miarę zwięźle, skrótowo i rzeczowo.

wahadło uniwersalne
Osobiście nigdy nie pracowałem z tym wahadłem, gdyż radiestezją zajmuje się typowo amatorsko i jest to moje hobby, więc tak specjalistyczny sprzęt nie jest mi potrzebny. Do prac z kolorami radiestezyjnymi wystarczy wyskalowane zawieszenie wahadła prostego. Wahadełko uniwersalne jest szczególnym przyrządem radiestezyjnym przynajmniej z jednego powodu, jako jedyne zostało opatentowane i posiada swój numer patentu. W 1936 roku dwaj Francuscy radiesteci: L. Chaumery i A. de Belizal skonstruowali wahadło uniwersalne, które zostało opatentowane w 1937 roku, patent nosi numer 816132.

Opatentowana konstrukcja jest drewnianą kulą o średnicy 60mm i wadze około 125g wykonaną z drewna liściastego. Do kuli zamocowany jest nieżelazny pół okręg, po którym przesuwa się zawieszenie wahadła ze znajdującymi się trzema uchwytami wybieranymi w zależności od wyboru poszczególnego koloru. Kula wewnątrz posiada czteroelementowe ogniwko-akumulatorek celem zapewnienia stałości promieniowania i rozmieszczenia kolorów na kuli, czyli po prostu stabilności parametrów i działania całej konstrukcji.

Na wahadełku nakreślone są dwa południki (elektryczny i magnetyczny) i jeden równoleżnik - równik. Równik elektromagnetyczny posiada 12 kolorów, a pomiędzy kolorami białym i czarnym jest obszar promieniowania nie poznany do końca, nazywany radioaktywnym i zawierający 12 kolorów. Kolor zielony południka magnetycznego pokrywa się z kolorem zielonym równika elektromagnetycznego.

Południk elektryczny zawiera 12 kolorów. Półkula dolna południka elektrycznego posiada pięć kolorów: podczerwony, czarny, zieleń negatywna (V-), biały, ultrafiolet. Półkula górna południka elektrycznego posiada siedem kolorów: fioletowy, indygo, niebieski, zielony, zółty, pomarańczowy, czerwony. Południk magnetyczny zawiera 12 kolorów. Półkula dolna południka magnetycznego posiada pięć kolorów: czarny, podczerwony, czerwony, pomarańczowy, zółty. Półkula górna południka magnetycznego posiada siedem kolorów: zieleń negatywna (V-), biały, ultrafioletowy, fioletowy, indygo, niebieski, zielony.

Warto nadmienić, iż promieniowanie radiestezyjne nie jest magnetyczne i nie jest elektryczne. To nazewnictwo zostało przyjęte, gdyż promieniowanie południka magnetycznego, jak promieniowanie magnetyczne, nie jest zatrzymywane przez typowe izolatory elektryczne, natomiast promieniowanie południka elektrycznego zostanie zatrzymane.

Oznaczenia kolorów radiestezyjnych z rysunku:
V- - zieleń negatywna
C - czarny
Pcz - podczerwony
Cz - czerwony
P - pomarańczowy
Ż - żółty
Z - zielony
N - niebieski
I - indygo
F - fioletowy
Uf - ultrafioletowy
B - biały

Obecnie wahadło uniwersalne przeszło kilka modyfikacji. Istnieją tego typu wahadła wykonane całkowicie z aluminium, które nie posiadają już wewnętrznego ogniwa-akumulatora. Spotkałem tego typu sprzęt wykonany z drewna, lecz metalowym kabłąku. Zasada pracy, zastosowanie pozostało niezmienne i nadal jest to nieco zmodyfikowana konstrukcja oparta budową o oryginał autorstwa Chaumery'ego i de Belizal'a. Zamieszczone rysunki przedstawiają uproszczony wygląd wahadła uniwersalnego i siatkę rozmieszczenia kolorów na południkach i równoleżniku, które wykonałem w darmowym programie Inkscape.

Celem wybrania odpowiedniego koloru należy wybrać odpowiedni węzeł zawieszenia i ustawić wahadełko na odpowiednim kolorze poprzez obrót kulą i przesunięcie węzełka zawieszenia umocowanego do kabłąka. Promieniowanie ustawione na wahadle uniwersalnym jest bardzo czyste, niezabrudzone i może służyć jako wzorzec dla określenia barwy promieniowania danego źródła poprzez porównanie oddziaływań. Dlatego też wahadło uniwersalne znajduje swoje szerokie zastosowanie w chromoterapii oraz chromodiagnostyce i wykorzystywane jest jako wzorzec celem ustalenia terapeutycznego promieniowania.

Generalnie wahadło uniwersalne jest sprzętem bardzo specjalistycznym o wąskim zastosowaniu - pracy z kolorami radiestezyjnymi. Nie nadaje się do poszukiwań, badania przydatności, relacji - prawa sympatii. Podczas pracy z wahadłem uniwersalnym, w przeciwieństwie do wahadła neutralnego, nie obowiązuje jedynie zasada doboru zawieszenia w zależności od wybranego koloru, gdyż przy pracy z tym wahadłem długość zawieszenia jest stała i zależna od dobranego oddziaływania. Poza tym wszystkie inne zasady pracy, konwencje wskazań są takie same jak przy użyciu wahadła neutralnego.

Nie należy wahadłem uniwersalnym pukać o stół celem usunięcia nagromadzonego wcześniej promieniowania innych obiektów (jak to się zazwyczaj robi podczas pracy z wahadłami prostymi), ponieważ można niechcący spowodować przesunięcie położenia kolorów.

Na zakończenie przytoczę słowa z książki, otóż Zbigniew Królicki w swojej książce "Radiestezja stosowana" pisze na zakończenie podrozdziału o tym wahadełku tak: 
"Używanie i praktyczne stosowanie wahadła uniwersalnego wymaga dokładnego poznania jego zasady działania, charakterystyki kolorów i ich rozmieszczenia, jak i szczegółowych przepisów BHP. Nieumiejętne stosowanie wahadła może przynieść szkody również osobie, która tego wahadła używa."


Niestety, w wielu sklepach internetowych ten rodzaj wahadła jest sprzedawany bez żadnych instrukcji obsługi, wprowadzenia, objaśnienia. Pracę z wahadłem uniwersalnym najlepiej rozpocząć pod okiem doświadczonego radiestety, który dokładnie poznał właściwości i zastosowanie kolorów radiestezyjnych. Wahadło uniwersalne na pewno nie jest sprzętem radiestezyjnym dla początkujących radiestetów.

Zapraszam do wyrażania opinii.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Nieźle opisane wahadełko. Ale istnieje też wahadło Enela zrobione z aluminium. Kolor zmienia się wkręcając i wykręcając stożek w dolnej części wahadełka. Pozdrawiam.

Miś pisze...

Owszem istnieje takie wahadło. Jednak wahadło Enela jest tylko odbiornikiem, nie można za jego pomocą nadawać kolorów radiestezyjnych.

coma pisze...

"Nadawać" możesz za pomocą każdego rodzaju wahadła, również wahadło podstawowe można wyskalować na kolory albo wysyłać mentalnie leczniczą wibrację, jednak wahadło uniwersaLNE JEST SPECJALNEJ KONSTRUKCJI wahadlem (sceptycy pewno się smialiby gdyby nie te patenty, ktore świadcza o dokonaniu ekperymentów) uwzględniającym promieniowanie kształtów i działa w specyficzny sposób w polu elektromagnetycznym wg. patentu. Dlatego ostrzega się przed "negatywnym" czy po prostu ... "nieuświadomionym"wykorzystaniem tego rodzaju sprzętu, bo szybko można komuś zaszkodzić. Do zabawy w każdym razie to nie służy, ale większość czytelniczek "Gwiazd"{zakrzyknęłoby babskim glosikiem natychmiast pewno co innego gdyby nie te poważne podpisy...

coma pisze...

Nadawać kolory lecznicze możesz za pomocą każdego rodzaju wahadełka, nawet wahadełko podstawowe można do tego użyc, ale wahadło uniwersalne jest sprzętem uwzględniającym promieniowanie kształtu, stąd te patenty - zachowuje się ono wobec różnych zjawisk i pola elektromagnetycznego inny, sprawdzony doświadczalnie sposób i stąd te patenty. W rękach osoby kóra nadaje negatywne czy wręcz tylko "nieuświadomione" energie można szybko komuś zaszkodzić. Pewno większość czytelniczwek "Gwiazd" zakrzyknie babskim głosikiem inaczej, ale...

Anonimowy pisze...

Oczywiście, że każdym wahadełkiem można nadawać kolory, jeśli wcześniej wyskaluje się jego zawieszenie. Post miał przedstawić wąskie zastosowanie wahadła uniwersalnego, tylko do pracy z kolorami.