środa, 18 kwietnia 2012

Niepowodzenia wróżby

Wiele razy, gdy wróżba się nie spełniła, zadawano sobie w duchu pytanie o powody niepowodzenia. Czy to w ogóle działa, a jeśli tak, dlaczego się nie spełnia?


Jeśli odpowiedź ma być poważna, poważnie trzeba podejść do wróżenia. Nie można sobie wróżyć w pośpiechu, w przerwie pomiędzy jednym, a drugim zajęciem. Najlepszy czas jest wieczorem, gdy nie ma już więcej obowiązków, umysł nie jest zaprzątnięty. Można rozłożyć biały obrus i zapalić świecę, której obecność wprowadza nastrój i wyciszenie. Jeśli oczekuje się poważnej odpowiedzi na poważny problem, tak samo trzeba podejść poważnie do wróżenia. Postarać się o wyciszenie, skupić się na problemie, dopiero przystąpić do wróżenia.

Jest jeszcze jedna sprawa dotycząca niepowodzenia wróżby. Jest to czas. Najtrudniej ustalić kiedy coś się wydarzy. Dlatego warto przemyśleć pytanie. Zamiast pytać "za ile czasu...", lepiej zmienić na "czy w danej (obecnej) sytuacji mam szansę..." Nikt wprawiony i bardziej doświadczony nie postawi pytania o precyzyjny czas.

Często ludzie zajmujący się tzw. postrzeganiem pozazmysłowym uzyskiwali bardzo dobre rezultaty po ciężkim dniu pracy. Świadomość - umysł był częściowo przytłumiony po pracowitym dniu, a przez to odbieranie pozazmysłowe, intuicja nie były zakłócane przez swobodny przepływ myśli, co utrudnia odpowiedź, oddzielenie przysłowiowego "ziarna od plew". Można z powodzeniem spróbować zastosować podczas wróżenia. Odpowiedź zinterpretować nawet następnego dnia.

Następna kwestia dotyczy właściwej interpretacji. Czym wróżba bardziej skomplikowana, zależna od wielu układów, jak w przypadku kart, tym łatwiej o pomyłkę. Na temat tarota nie mam szczerze mówiąc pojęcia, wiem jedynie jak wygląda. Tu także łatwo o pomyłkę, jeśli następuje wiele zależności pomiędzy kartami. Wyrocznia I-Ching wymaga nie lada wprawy i wiedzy, znajomości zależności przepływu energii w heksagramie, symboliki i znaczenia słów, nazewnictwa pochodzącego sprzed kilku tysięcy lat. Niebagatelne znaczenie ma postawiony problem. Łatwiej zinterpretować odpowiedź o partnera, partnerkę od problemów zawodowych, zdrowotnych lub skomplikowanych spraw życiowych.

Przedstawianie problemu. Można niepostrzeżenie paść ofiarą własnego pytania. Prosty przykład: czy będzie jutro padać? Posługując się takim, czy innym sposobem wróżenia otrzyma się odpowiedź twierdzącą. Tymczasem deszczu nie było. Gdzie może być błąd? W miejscu. Gdzieś może padało, ale nie tu, gdzie się znajdujemy. Pytanie powinno zostać postawione - czy jutro tu, w tym miejscu, miejscowości będzie padać deszcz. Pytanie banalne i zabawne, lecz wskazuje błędy w stawianiu problemu. Problem musi zostać przedstawiony precyzyjnie. Inny przykład. Mój znajomy zapytał kiedyś wahadełka radiestezyjnego, czy szef przyjedzie na kontrolę. Otrzymał odpowiedz przeczącą. Za dwie godziny szef się pojawił. Uzyskana odpowiedź wcale nie była błędna, co sobie uzmysłowił później znajomy. Szef przyjechał, lecz niczego nie kontrolował, a grzebał w silniku swojego samochodu, ponieważ akurat tu miał dostęp do narzędzi.

Przedstawiłem swoje zdanie na temat powodzenia wróżby. Mam nadzieję, że chętnym i nie zniechęconym wróżbami wskazałem chociaż trochę poprawne postępowanie. Dobrze jest uważać, aby się nie uzależnić niepostrzeżenie od wróżb. O takich przypadkach czytałem w sieci.

Podobne posty:

Brak komentarzy: